Што говори обликот на папокот за вас

Иако не постојат научни докази што го поврзуваат обликот на папокот со вашата личност, постојат теории кои тврдат дека можат да бидат поврзани. Изненадувачки, нели?
Да погледнеме што вели обликот на папокот за вас.
Испакнат: Имате силна личност и го сакате вниманието, се упорни и искрени во односите
Голем и длабок: Вие сте дарежлива личност, природен лидер, па често сте на менаџерски позиции, и многу паметни.


Плиток и мал: Вие сте претпазлив, таинствен и скептичен човек.
Долг и издолжен надолу: Вие сте интелигентни, паметни и иновативни.
Овален облик:
Ако имате ваков папок, вие сте премногу емотивни, нетрпеливи и љубопитни.
Вовлечен: Вие сте внимателни, искрени , но и многу храбри.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.