Ѓоковиќ го освои Дубаи

Новак Ѓоковиќ ја освои својата втора АТП оваа сеозна, откако во финалето на турнирот во Дубаи го победи Томаш Бердих со 7:5, 6:3.Ѓоковиќ ја освои својата четврта титула на овој турнир, вкупно 36-та во кариерата, а против Бердих ја забележа 13-та победа во нивниот 14-ти меѓусебен дуел.Финалниот меч ги исполни очекувањата, Бердих одигра на високо ниво, слично како и во полуфинлето со Федерер, но Ѓоковиќ играше подобро во клучните моменти од финалето.
МакфаксНовак Ѓоковиќ ја освои својата втора АТП оваа сеозна, откако во финалето на турнирот во Дубаи го победи Томаш Бердих со 7:5, 6:3.

Пронајдете не на следниве мрежи: