Јапонски трик за пакување подароци, видеото го погледнале 11 милиони луѓе – еден потег е најважен

Видеото со овој одличен јапонски начин на виткање на подароци е погледнато над 11 милиони пати на Јутуб.
Ваков начин на виткање на Божиќните и останатите подароци се практикува во Јапонија поради брзината и убавиот изглед на подароците. На почеток можеби ќе ви оди малку бавно додека не се навикнете, но штом ги научите чекорите никогаш веќе нема да ги заборавите.
Погледнете како тоа изгледа:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.