Ја изневерувал сопругата со која ќе стигнел: Спиел и со сопругата на својот НАЈДОБАР ДРУГАР, се скршил кога неговата НАЈГОЛЕМА ЉУБОВ била пронајдена мртва

Кевин Костнер , познатиот актер кој го гледаме во хит серијата „Yellowstone“, ја откри вистинската причина за неговото заминување од тоа шоу.За време на интервјуто за Deadline на Канскиот филмски фестивал, Костнер рече дека продукцијата на „Yellowstone“ не ја кажува вистината за нивното раскинување.„Имам договор за петта, шеста и седма сезона, во февруари по два-три месеци преговори склучија уште еден договор, но наместо шестата и седмата сезона беа сезоните 5А и 5Б, па можеби ќе направи го шестото“, рече тој, додавајќи дека планира да го снима својот нов филм „Western Horizon: An American Saga“ за време на паузите од снимањето на „Yellowstone“.Тој рече дека 43 дена работел на првиот дел од петтата сезона на „Јелоустоун“, чија премиера била на крајот на 2022 година.Костнер е познат како голем заводник на филмските сетови.Актерот заведувал голем број жени и тоа што бил оженет не бил пречка. Кевин зад себе има брак со актерката и активистка Синди Силва (67), која ја изневеруваше од сите страни.По три години врска, тие го кажаа „судбоносното да“ во 1978 година. Тие ги добија ќерките Лили (37) и Ени (39) и синот Џо (35). Сите беа убедени дека имаат совршен брак и дека Кевин е сопругот на нивните соништа. Одеднаш на насловните страници на таблоидите почнаа да се појавуваат приказни за вонбрачните врски на актерот, а меѓу нив се најде и онаа со Хали Бери. Иако се обиделе да го спасат бракот, не успеале.„После 16 години заедно, нашиот брак заврши. Спогодбено ги решивме сите прашања поврзани со нашите деца и финансиските работи и постигната е целосна брачна спогодба“, објавија тие во заедничкото соопштение до медиумите.Разводот беше официјален во 1994 година, а актерот конечно можеше да види други жени без да се крие. Американските медиуми објавија дека на поранешната сопруга и платил 80 милиони долари. Една од жените со кои Кевин имал афера за време на бракот со Синди била покојната пејачка Витни Хјустон . Тие се зближија за време на снимањето на романтичниот филм „The Bodyguard“, кој беше објавен во 1992 година. Нивните соработници изјавија дека привлечноста меѓу главните ѕвезди на хит филмот, кој заработи повеќе од 400 милиони долари, се родила веднаш штом се сретнале на снимањето и нивната хемија им била видлива на сите.Многумина се сеќаваат колку смртта на Витни го погоди на 11 февруари 2012 година, кога се удави во када по предозирање со лекови . Актерот одржа говор на кој се расплака. Во еден момент, неговите пријатели откриле дека тој ја нарекува Витни љубовта на својот живот.По разводот од првата сопруга, Костнер ги бакнуваше актерките Мишел Фајфер, Мира Сорвино и Кортни Кокс. После тоа ги бакна супермоделите Наоми Кембел, Енџи Еверхарт и Карла Бруни. Потоа беше со актерката Бриџит Руни (59) со која го доби синот Лиам (28). Нивната врска беше краткотрајна и се разделија пред нивниот син да прооди. Причината за раскинувањето беше кратката романса на Кевин со супермоделот Ел Мекферсон. Актерот никогаш немал блиски односи со својот син, но Бриџит се погрижила тој да и плати 10 милиони долари за да имаат финансиска сигурност.Актерот е во брак со Кристин Баумгартнер (49) од 2004 година, со која ги има синовите Хејс (14) и Кајден (17) и ќерката Грејс (13). Кристин беше покрај Кевин дури и кога јавно беше наречен „славна личност обвинета за сексуален чин додека го масираа во познат хотел за голф“. Тој е обвинет за инцидент во бањата во хотелот „Олд Курс“ во Сент Ендрјус, Фајф, во октомври 2004 година.Тие официјално се разведоа во февруари годинава по 18 години брак. Тогаш поранешните сопружници потпишаа договор за развод и го поделија старателството над нивните три деца.Минатата година Костнер ја обвини својата поранешна сопруга дека му ограбила скапи набавки пред нивното разделување. Тој тврдеше дека Кристин купувала лични предмети и повлекувала пари од кредитните картички на нивниот персонал, кои се финансирани од актерот.Кристин потоа побарала 248.000 долари месечна алиментација и ја прилагодила цената на 129.755 долари, тврдејќи дека нивните деца се навикнати на одреден начин на живот. Костнер понудил 51.000, а судот на крајот утврдил дека актерката ќе плаќа 63.209 долари месечно за издршка, што е многу помалку од сумата што таа ја барала.Да потсетиме, најголемиот љубовен скандал го предизвика Кевин кога имаше афера со сопругата на неговиот пријател, бејзбол играчот Келвин Рипкен Јуниор, кој не можеше да се концентрира на играта поради предавството на неговиот пријател и сопруга.

Пронајдете не на следниве мрежи: