Јонуз не го издржа дуелот со Филип Петровски ја напушти емисијата

Се случи и тоа гостин, првпат среде „Само вистина“ го напушти студиото. Агим Јонуз не го издржа дуелот со Филип Петровски па демонстративно ја напушти емисијата.

Дуелот во „Само вистина“ беше посветен на актуелни политички прашања, спорот со името, малцински права и слично. Со свои спротивставени мислења беа гостите Филип Петровски кој важи за човек кој ги застапува патриотските и десничарските вредности во Македонија, од другата страна беше Агим Јонуз човек е кој е позна по про-албанските погледи. Но по речиси 40 минути дебата Агим не издржа, и демостративно го напушти студиото.

Погледнете ја емисијата, Агим Јонуз замина во 41 минута:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.