Јоци и постави прашања на Данела за Косана Мазнева Николиќ и објави интересни фотографии 👇

Добро утро, Данела Арсовска

ℹ Ако може на вработените во ,,Комунална хигиена” ,,најалбанското претпријатие” да им објасниш како ја постави #Косана #Николиќ (#Мазнева) за директорка, истата Косана која на прослава на Унија на жени во 2009 ја нарача – ,,Девет југовиќа” и заврши на сите насловни поради тој скандал, кој се сметаше за провокација кон албанскиот етникум (види фото)
ℹ Истата Косана со ,,шајкача” која Теута Арифи и Ермира Мехмети од собраниска говорница ги нарече ,,албански снаи”.

🤙Дали поради овој нов скандал, Скопје ќе тоне во ѓубре и ќе смрди на недокваканост, поради отпор и револт на вработените кон твојот нов избор, за да му угодиш на шајкачата Стевчо, каде Николиќ е ,,прелетана” пошто не ја играше нејзината матична партија ВМРО?

И да не ги редиме и другите афери, особено оние од диската и со пивата во сиски.

ℹ Да повториме:
Како Николиќ и Арсовска на 90 отсто вработени Албанци во ,,Комунална”, каде 12 год имаше директори Албанци, ќе им ја објаснат животната мантра на директорката во обид, дека – Косово е Србија⁉️

ℹ По сите скандали и афери на Николиќ-Мазнева, Н. Груевски ја тргна како непожелен елемент во 2012, но комуникацијата со него ја обнови пред да избега во 2017. И таа трае и ден денеска, идентично како со Стевчо и куклата на Стевчо, Грујо и Оливер, викана Нимфомакс.

ℹ Станува збор за истата Николиќ која пред некој ден бараше Путин да ,,им JеBе матер на сите” (види фото, нејзин цитат и статус).

Го следиме и понатаму циркузов….

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.