ЊУЈОРК ПОСТ: Замалку фатално селфи со елен

Турист уживал со сопругата Ерика (40) на плажа кога решил да го овековечи моментот во друштво на пауни и други заносни суштества. Тогаш се појавил елен и предизвика вистинска драма.

На почетокот го гледаме Џан Карло како го зема телефонот и ја поставува рамката за да го направи селфито што попривлечно, додека зад него стои елен.

Не беше прецизирано точното место на нападот; сепак, островот Мони е познат по тоа што е СИГУРНО МЕСТО на изненадувачки послушни елени, критски кози и други диви животни, кои се единствените постојани жители на локалното население.
Туристите често се собираат на идиличните острови од целиот свет за да ги видат, па дури и да ги хранат ѕверовите.
Генерално, застапниците на животните ги советуваат луѓето да држат растојание кога гледаат диви животни.
ЊУЈОРК ПОСТ: Замалку фатално селфи со елен

На животното очигледно не му се допаднало што некој го фотографира без дозвола, па се нафрлил кон човекот и го удрил со роговите во стомак, пренесува New York Post.

„Бев во голем шок и болка откако се случи“, се сеќава мажот, кој тврди дека при нападот се здобил со неколку скршеници на ребрата.

Сепак, тој е благодарен што повредите не му биле полоши.

„Се опоравив со многу лекови и мраз“, рече тој.

И навистина, кога ќе го погледнете видеото, сфаќате дека имал многу среќа, бидејќи еленот лесно можел да го убие.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.