ЌЕ БИДЕТЕ ИЗНЕНАДЕНИ КОГА ЌЕ ВИДЕТЕ ЗА ШТО СЛУЖИ МЕТАЛНИОТ ДЕЛ НА СЕКОЈА САЛАМА : Овој трик звучи ЛУДО, но функционира (ВИДЕО)

Кога јадеме шунка , салама или колбас , буквално сите го правиме тоа така што прво го отсекуваме горниот дел од заштитната фолија, а потоа рачно ќе ја излупиме или исечеме заедно со фолијата , која потоа ја отстрануваме.Сигурно е дека никој не обрнува внимание на тој метален дел на горниот дел од капакот , а уште помалку знае дека тој всушност има своја функција, особено корисна. View this post on Instagram A post shared by Buket Yıldırım Sönmez (@buketyildirims)Една жена објави видео на Инстаграм на кое покажува за што всушност служи металниот дел на врвот на саламата.Се што треба да направите е да почнете да ја вртите и ќе ја исечете саламата без никакво лупење.Како точно изгледа тоа погледнете во видеото во текстот.

Пронајдете не на следниве мрежи: