ЌЕ ИМАМЕ СНЕГ ПРЕД НОВАТА ГОДИНА – еве кога да се подготвите за вистинска зимска идила

Иако зимата се уште не е започната и истата доаѓа кон средината на овој месец, студот и снегот веќе се присутни во Македонија.

Со доаѓањето на месец декември доаѓаат и надежите на сите деца дека овој месец ќе му се радуваат на снегот за вистинска Нова Година како на филмовите.
Според долготрајната метео прогноза не очекува малку дожд, малку облаци со сонце и минусни температури.

Сепак, снег ќе има и тоа неколку дена пред Новата година, од 27 до 29 декември, погледнете ја целосната прогноза во продолжение:

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.