Џерард мора на операција

Капитенот на Ливерпул, Стивен Џерард, кон крајот на мај ќе замине на операција на клучната коска. Ливерпул соопшти дека периодот на рехабилитација ќе изнесува два месеца.Поради хируршкиот зафат, Џерард ќе ги пропушти пријателските натпревари на репрезентацијата против Северна Ирска и Бразил.Стивен Џерард целата своја кариера ја минува во Ливерпул, за ’црвените’ тој има постигнато 159 погодоци на 628 одиграни натпревари.
МакфаксКапитенот на Ливерпул, Стивен Џерард, кон крајот на мај ќе замине на операција на клучната коска. Ливерпул соопшти дек

Пронајдете не на следниве мрежи: