Џехви доживеа несреќа во Кипар! Целата страна на лицето на Јехви ѝ е отечена: Животот постојано ми дава искушенија (фото)

Пејачката Теодора Џехверовиќ отпатува за Кипар за да снима спотови за песните од албумот што наскоро ќе го објави.Меѓутоа, таму работите не одат како што таа очекувала. Пејачката, која беше учесничка во првата сезона на реалното шоу „Задруга“, таму доживеа лоша несреќа што и’ ги наруши плановите.Имено, едната страна од лицето и’ отекла поради афтата која и’ се појавила на усните. Џехви тоа го сподели со своите следбеници на Инстаграм. еден од нив ја праша како е, а таа без двоумење одговори:– И не толку одлично. Дојдовме на Кипар да снимиме два спота, но од стрес ме боли толку грло, како никогаш во животот. Целата страна ми беше отечена од тоа. Неверојатно е како животот постојано ми дава некои искушенија. Во спротивно, ќе ме разбере само оној кој имал афти – напишала Теодора и објавила фотографија од тоа како изгледа.Инаку, таа откри дека албумот ќе го промовира со нејзината моментална боја на коса. Со неа на Кипар е нејзината внука, на која Џехви и’ го посветува слободното време.

Пронајдете не на следниве мрежи: