Џорџ најмногу напредувал оваа сезона

Кошаркарот на Индијана Пејсерс, Пол Џорџ, го доби признанието од НБА лигата за играч кој најмногу напредувал во текот на една сезона.

22-годишниот Џорџ во стартната петорка на Индија го замине Дено Гренџер, кој поради повреда на коленото го пропушти поголемиот дел од сезоната. Џорџ во просек по напревар оваа сезона имаше учинок од 17,4 поени, 7,6 скока и 4 асистенции. Пол Џорџ е третиот играч на Индијана кој ја добил оваа награда, пред него тоа им успеа на Џермејн О’Нил (2002) и Дени Гренџер (2009).
Макфакс
Кошаркарот на Индијана Пејсерс, Пол Џорџ, го доби признанието од НБА лигата за играч кој најмн

Пронајдете не на следниве мрежи: