Двејн Вејд за Лејкерс : Тие мора да проработат како тим

 

И повторно се враќаме на тоа Лос Анџелес Лејкерс се добри но на “хартија”.

Екипата на Лос Анџелес  Лејксерс  доведе звучни имиња како што се Двајт Хауард и Стив Неш и ги надодаде на веќе постоечките играчи на Лејкерс а тоа се Коби Брајант и Пау Гасол.

Еве што изјави Вејд за Фокс Спортс:

“Тие се фантастични, но мора да проработат како тим,” Вејде сето ова го изјави со звук некој како да личи на некое предупредување , бидејќи тој зборува од свое искуство. 

На сето ова се надодава и повредата на Хауард која го одалечи од Тренинг Кампот на Лејкерс, а најверојатно ќе го одалечи и од стратот на НБА лигата, тој се опоравува од повреда на грбот, а Лејкерс воигрува нова офанзивна тактика. 

 

 

Пронајдете не на следниве мрежи: