5 напитоци кои ќе ги стопат мастите и ќе имате стомак од соништата

Зимата и сезоната на славите се пред нас, ама тоа не значи дека треба да се опуштаме. Нема потреба да ги чекаме пролетните нервози кога може веќе во ноември да се подготвуваме за лето.
Докторите советуваа дека не треба да се конзуминира храна и пијалок пред спиеење, ама постојат напивки кои добро влијаат врз телото и масните наслаги околу струкот.
Овие мали чуда во чаши може да ви обезбедат стомак кој одсекогаш сте го посакувале.
Сок од краставици
Сокот од свежи краставици добро е да го испиете пред спиење. Додајте вода по желба ако смесата од краставиците ви е премногу густа. За да го подобрите вкусот додајте лимон и ѓумбир.


Чај од ѓумбир
Овој напиток помага телото подобро да ги апсорбира хранливите материи, да го смири стомакот и го забрзува метаболизмот.
Сок од јагоди со лимон
Јагодите го чуваат срцето.Ова овошје ги блокира хормоните кои предизвикуваат воспаление во телото и го подигнуваат нивото на шеќер во крвта.
Сок од ананас
Природен антиоксиданс со малку калории кој е богат со влакна, Влакнестата храна го потикнува чувството на ситост.
Сок од цитрон и цимет
Цитронот е одличен за детоксикација и истовремено го хидрира организмот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.