5 народни лекови со кои ќе ги решите сите кожни проблеми!

АКНИ И МИТЕСЕРИ
Без разлика дали сте тинејџер на кој хормоните не му даваат мир или сте повозрасни но се’ уште не можете да се ослободите од акните, решението за вас е лукот!
Потребен ви е сок од оваа билка, па затоа, најдобро е да изгмечите 2-3 чешниња лук и така добиената смеса да ја нанесете на проблематичниот дел од кожата.
Резултатите ќе бидат брзо видливи, а отоците и црвенилото околу акните моментно ќе се намалат.

РЕЦЕПТ: Чај од пченица за лекување на артритис и реума!

Радио станици на Пулс24

Пронајдете не на следниве мрежи: