Барса, Киелце и Веспрем веќе се во Топ 16

Три екипи (Барселона, Веспрем и Киелце) по шест одиграни кола, во ракометната Лига на шампиони имаат максимален учинок. Воедно овие три екипи, на четири кола до крајот на фазата по групи изборија пласман во Топ 16.

Група А:
Чеховски Медведи-Адемар Леон 36:22

Флензбург-Хамбург 29:26

Монпеље-Партизан 31:26

Табела: Чеховски Медведи 9, Хамбург 9, Флензбург 8, Монпеље 5, Адемар Леон 3, Партизан 2

Група Б:

Кил-Цеље 30:26

Веспрем-Савехоф 34:24

Атлетико Мадрид-Констанца 25:24

Табела: Веспрем 12, Кил 8, Атлетико Мадрид 6,Цеље 4, Савехоф 4, Констанца 2

Група Ц:
Горење-Шамбери 31:25
Киелце-Металург 21:20
Силкеборг-Санкт Петербург 31:22
Табела: Киелце 12, Горење 8, Металург 8, Сиклеборг 6, Санкт Петербург 2, Шамбери 0

Група Д:
Шафхаузен-Динамо Минск 28:33

Барселона-Сегед 33:24

Загреб-Берлин 24:25

Табела: Барселона 12, Берлин 10, Динамо 7, Загреб 3, Сегед 2, Шафхаузен 2.

Макфакс

Пронајдете не на следниве мрежи: