Search Results for "КАРЛЕУША"

Занимливости

Јелена Карлеуша ја откри НАЈГОЛЕМАТА тајна на Роналдо: Видеото како “пожар” се шири низ светот

Многу корисна информација за навивачите на Португалецот.На интернет не престанува да се зборува за Јелена Карлеуша, која ја носеше ревијата на брендот Vetements во Париз заедно со Георгина Родригез, а […]

Занимливости

Дали Џорџина ѝ ја откри најголемата тајна на Јелена Карлеуша за Роналдо?

Српската пејачка Јелена Карлеуша и сопругата на познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, Џорџина Родригез, на модната недела се спријателиле во Париз, а се ,,заследиле” и на социјалната мрежа Инстаграм.И двете прошетаа на ревијата на […]

Занимливости

ВИДЕО ОД РАЗГОВОРОТ НА ЏОРЏИНА И ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША: Дали девојката на Роналдо откри ГОЛЕМАТА ТАЈНА ?

Јелена Карлеуша и Џорџина Родригез се запознале на модната недела во Париз, а нивниот разговор го потресе фудбалскиот свет. Странските медиуми брмчат за тоа дека Џорџина штотуку и открила на […]

Занимливости

КАРЛЕУША ЅВЕЗДАТА НА ПАРИСКАТА МОДНА НЕДЕЛА! ЈК го фрли модниот свет под нозе, рамо до рамо со светските ѕвезди, напиша ИСТОРИЈА (ФОТО)

Поп-дивата Јелена Карлеуша со нејзиното влијание во светот на модата и музиката одамна ги надмина границите на овие простори, па сега успеа да оди чекор понатаму влегувајќи во историјата. Светските модни магии […]

Занимливости

Карлеуша по 20 години прозборе за скандалот на Беовизија! Еве што се случувало зад сцената: Таа го имала своето прво искуство со овој порок

Со години се зборува дека Јелена Карлеуша ќе биде вистинскиот кандидат за претставување на Србија на Евровизија и дека тоа ќе биде спектакл за паметење. Да потсетиме, таа само еднаш учествуваше во српскиот националниот избор […]

Сцена

,,Јас и Драгана Мирковиќ имаме исти непријатели!” Карлеуша во емисија проговори за клановите: Кога некој е нормален, а не е злобен… (фото)

Јелена Карлеуша минатиот викенд за првпат одржа спектакуларен концерт во Бугарија по тридецениска кариера.Непосредно пред настапот Јелена откри и како публиката во Софија ја пречекала.– По многу долга кариера за првпат имам […]

Занимливости

ПРИЈА ПОВТОРНО ЈА КОПИРА КАРЛЕУША! Даде 1.150 Е за чизми во стилот на ДИВА МАЧКА, а ЈК скоро ист стајлинг имаше во зимата

На четвртиот концерт во Осиек, Александра Пријовиќ носеше идентичен аутфит каков што носеше Јелена Карлеуша уште во ноември минатата година.Иако Прија неодамна доби само пофалби за нејзините скапи стајлинзи на актуелната турнеја „Исток кон […]

Занимливости

Еве какво образование има завршено Јелена Карлеуша!? Се зборува дека ја избракале од оваа гимназија (фото)

Иако со години е на јавната сцена и ни се чини дека сите ја знаат, многумина не знаат колкаво образование има Јелена Карлеуша.Јелена уште на млада возраст знаела дека сака да […]