Uncategorized

Uncategorized Вести

УРГЕНТНО: Уште 4 работнички во Штип се позитивни, дополнително има и петти случај

УРГЕНТНО: Уште 4 работнички во Штип се позитивни, дополнително има и петти случај Вкупно пет нови случаи на заболени од КОРОНА ВИРУСОТ се регистрирани изминатите 24 часа во Штип. Петтиот […]

Uncategorized Црна хроника

Покрај Тиквешко Езеро најдено е тело на починат маж

Покрај Тиквешко Езеро најдено е тело на починат маж Информацијата е потврдена но за жал нема многу детали. Мажот е пронајден во атарот на селото Ресава. Портпаролот на СВР од […]

Uncategorized

Пациенти со тешка форма на Ковид-19 позитивно реагирале на овој пробен лек

Акциите на фармацевтската компанија „Гилиад“ во четвртокот ненадејно се се зголемија за 16 проценти на затворањето на берзанското тргување, а името на компанијата одеднаш блесна во американската јавноста откако од […]

Uncategorized

На Кија Коцкар и пуштија нервните „кочници“: „Анабела ми правеше страшни работи за кои никој не знае“

Победничката на првата сезона на „Задруга“, Кија Коцкар проговори за Анабела Атијас и Луна Ѓогани кои моментално се во реалното шоу и пред целата јавност ги откриваат тајните на нивното […]

Uncategorized Вести

Фокус: Притворениците во затворот “Шутка” се во паника

Фокус: Притворениците во затворот “Шутка” се во паника Веќе објавивме дека притвореникот кој почина во притвор бил заразен со КОРОНА ВИРУС. ИТНО: Притвореникот од Шутка што почина бил позитивен на […]

Uncategorized Живот

Како да им се помогне на жртвите на семејно насилство во карантин?

Светот се повеќе се повлекува во своите домови, обидувајќи се да го спречи ширењето на новиот коронавирус, но што ако најголемата опасност живее со вас? Тоа е сценарио со кое […]

Uncategorized

Светот стравува од недостиг на овој производ- ќе го нема со месеци, а никој не е свесен,

Најголемиот светски производител на презервативи, малезиската компанија „Karex Bhd“, предупреди за глобален недостиг на овој производ, откако блокадата поради новиот коронавирус го принуди да запре со производството. Во последните десет […]

Uncategorized

Скопје како Чернобил поради КОРОНА ВИРУСОТ! (ВИДЕО)

Скопје како Чернобил поради КОРОНА ВИРУСОТ! (ВИДЕО) На твитер вечерва беше објавено видео од Чаир, Скопје. Погледнете како тоа изгледа на терен! Скопје како Чернобил! Видео од Чаир Скопје како […]

Uncategorized

Филипче има неоспорена поддршка за неговата работа! – резултати од истражувањето на ПУЛС24

Филипче има неоспорена поддршка за неговата работа! – резултати од истражувањето на ПУЛС24 Вчера постиравме фотографија од Филипче на нашата фан страна со две опции на истата. Еве го текстот: Да […]