Uncategorized

Uncategorized

Патничка го предвидела падот на украинскиот авион- пред трагедијата објавила фотографија и зборови кои ја замрзнуваат крвта

Патничка од украинскиот авион кој се сруши во Техеран веднаш по полетувањето имала претчувство дека ќе се случи несреќа. Шејда Шадку пред полетувањето на авионот му се јавила на својот […]

Uncategorized

Тетово најзагаден град во Македонија, Карпош во Скопје

Загадувањето на возудхот утринава е најголемо во Тетово. Таму податоците од мерните станици покажуваат 105 ПМ честички, а градот Битола е втор на листат, со измерени 75 ПМ. Од скопските […]

Uncategorized

СНЕГОТ НИКАКО ДА ПРЕСТАНЕ ДА ВРНЕ: Зимската идила веќе пристигна на овие места во Македонија

Вчера снег врне речиси на сите повисоки места во земјава. Откако попладнево забеле македонскиот град Крушево, а снегот направи и проблеми на планинските премини Ѓавато и Плетвар, вечерва непрестанато врне […]

Uncategorized

Кафе кое ги топи вашите килограми: Се подготвува исто како црното кафе, а најдобро се засладува со мед

Дали сте од оние кои не можат да го започнат своето утро без врело кафе? Дали миризливото и ароматично кафе ве прави енергични? А, што доколку ви кажеме дека оваа […]

Uncategorized

Боки 13 од понеделник во домашен притвор?

Во понеделник, апелација ќе решава за тоа дали Бојан Јовановски, првообвинет во случајот Рекет, ќе остане во притвор во затворот во Шутка. Во овој суд, денеска стигнало мислењето од обвинителството, […]

Uncategorized

Даниел Кајмакоски направи вистинско шоу во ТЛЗП – „тверкаше“ со задникот облечен како жена

Даниел Кајмакоски заврши уште една тешка имитација во „Твоето лице звучи познато“ на највисоко ниво, кога се појави облечен како жена и „тверкуваше“ пред публиката и гледачите на телевизија. Урош […]

Uncategorized

Среќен именден Кузман, Кузе, Дамјан, Даме…

Денеска се празнуваат Св. бесребреници Козма и Дамјан. Именден празнуваат: Кузман, Кузе, Дамјан, Даме… Во Црквата, бесребреници се нарекуваат оние светители, на кои Бог им дал голем дар да чудотворат, […]

Uncategorized Занимливости

Кога ќе ја најде вистинската со која сака да го помине животот и го подарува ова- еве како пингвините се запросуваат

Откако ќе ја пронајдат женката со која ќе го поминат целиот живот, мажјаците од одреден вид на пингвини лутаат по целата плажа трагајќи совршен камен кој е нивното свето нешто, […]

Uncategorized

Облините веќе не се во мода: Еве кон каков изглед тежнеат сè повеќе жени

По толку години во кои владееше трендот на изразени облини и фигури слични на тие што ги има Ким Кардашијан, работите добиваат целосен пресврт. Новиот тренд диктира малку поразлични пропорции. […]

Uncategorized

Твитер забранува политички огласи

Компанијата „Твитер“ денеска соопшти дека ќе ги забрани сите видови политичко огласување на оваа социјална мрежа ширум светот. Извршниот директор на компанијата Џек Дорси на Твитер наведе дека досегот на […]

Uncategorized

Која е „Јовка – кумановка“ од новиот спот на „Некст тајм“?

Откако го погледнавте новото видео на „Некст тајм“ за нивната преработка на македонскиот фолк класик „Прошета се Јовка – кумановка“, веројатно многумина од вас се запрашаа која е прекрасната девојка […]