Search Results for "путин"

Вести

СЕ СПРЕМА ЛИ ПУЧ? Поранешен соработник на Путин ПРЕДУПРЕДУВА: Во Москва се подготвува државен удар, граѓаните ќе бараат ВИНОВНИК

Воен удар во Русија и падот на режимот на претседателот Владимир Путин ќе стане реална можност во следните 12 месеци поради воениот пораз во Украина и економскиот колапс предизвикан од […]

Вести

ПУТИН ГО ПОДГОТВУВА НОВОТО ОРУЖЈЕ И ВОЈСКА Столтенберг ги откри НАМЕРИТЕ на рускиот претседател, загриженоста на НАТО не стивнува

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг тврди дека рускиот претседател Владимир Путин има намера да воспостави контрола над Украина, рече тој за време на говорот во Институтот за напредни студии […]

Вести

ПУТИН МУ СЕ ЗАКАНИЛ НА БОРИС ЏОНСОН СО РЕЛАКСИРАН ТОН: Се појави и видео со нови детали од разговорот ВИДЕО

Веста на денот во Британија, но и во светот беше признанието на Борис Џонсон, кој во програма на Би-би-си изјави дека Владимир Путин му се заканувал пред рускиот напад на […]

Вести

ХЕЛИКОПТЕРОТ ВО КОЈ СЕ ВОЗИ ПУТИН СЕ УРНА во близина на Москва при слетување

Хеликоптерот Мил Ми-8, кој се користи за транспорт на рускиот претседател Владимир Путин, удри во земја во петокот при слетувањето на меѓународниот аеродром Внуково, кој се наоѓа на околу 42 […]

Вести

САНИНО: Путин е во војна со НАТО и Западот, испраќањето тенкови е оправдано!

Генералниот секретар на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС), Стефано Санино, денеска ја бранеше одлуката на Германија и САД да испратат тенкови во Украина, потенцирајќи дека рускиот претседател Владимир Путин […]