Search Results for "филип петровски"

Македонија

“Тешки муабети” со Филип Петровски: Сите донации ќе бидат за семејството Николовски од Кратово

Не прошуштајте ја денешната епизода на Тешки муабети заедно со уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, Милош Милошевски и нашиот ко-водител Филип Петровски. Емисијата можете да ја следите во живо на […]

Вести Издвојуваме

Филип Петровски: Охридскиот рамковен договор треба да се вика охридска рамковна капитулација – Да не се лажеме, има две држави на една територија!

Охридскиот рамковен договор требаше да се вика Охридска рамковна капитулација, вели во денешната епизода на Тешки муабети ко-водителот Филип Петровски коментирајќи го поставувањето на плоча со мапа на „голема Албанија” […]

Вести Издвојуваме

ДПМНЕ го тужи Филип Петровски затоа што го спречил Мицковски да формира Влада – ова се деталите!

ВМРО-ДПМНЕ го тужи ководителот на Тешки Муабети, Филип Петровски затоа што како што стои во пријавата против него со неговите изјави во 2020 година успеал да го спречи Христијан Мицкоси […]

Издвојуваме

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ: АКО ГИ СТАВАТ СИТЕ АМНЕСТИРАНИ НА ЛИСТИ, ОД БЕЛАТА ПАЛАТА ЌЕ ИЗВАДАТ НАЈДОБРИ РЕЗУЛТАТИ

ФИЛИП ПЕТРОВСКИ ВО НАЈНОВИТЕ ТЕШКИ МУАБЕТИ: НАЈПАМЕТНО НА ПАРЛАМЕНТАРНИТЕ ИЗБОРИ ДА ГИ СТАВАТ СИТЕ АМНЕСТИРАНИ ЗАЕДНО СО ОНИЕ ОД ,,ДЕЛЧЕВСКИ НИВИ”, ЈАНУШЕВ ВО 3-КА ИЕ КАКО АМНЕСТИРАН И ОНОЈ МОЌНИК […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Мицковски ќе го смени Уставот без проблем кога ќе дојде на власт!

Поранешниот пратеник Филип Петровски, денеска во гостување во Само вистина, го открива планот на Мицкоски за гласање на уставните измени. – Јас имам информации од внатре, од луѓе блиски до […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Значи лажеше дека е против промена на Уставот? Знам дека да. А вие?

По повод промената на ставот на Мицковски околу промената на Уставот, денеска редица јавни личности се произнесоа со свое мислење за истотот на социјалните мрежи. Филип Петровски коментираше кратко и […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Не се виновни они затоа што краделе, туку сме виновни ние затоа што тоа го збориме | СЕ ОДМОТУВА КЛОПЧЕТО ЗА НАРАЧАТЕЛИТЕ НА НАПАДИТЕ

Лице обвинето во случајот “Делчевски ниви” упати закани кон Филип Петровски и редакцијата на Инфомакс, открива во денешната епизода на САЈБЕР КОМАНДА, Филип Петровски. – Делчевските ниви беше голем скандал […]

Издвојуваме

Филип Петровски: ДУИ се криминалци, апаши и терористи се до моментот кога треба да правиш коалиција со нив

За случајот во Битола, каде што партијата на Мицковски направи коалиција во ДУИ, кои постојано ги напаѓаат како криминалци, апаши и терористи вчера се говореше во емисијата ТЕШКИ МУАБЕТИ НА […]