Живот

Живот

Што се случува кога на вашето тело му недостасуваат витамини?

Ако имате недостаток на витамини во вашиот организам тоа може да доведе до анемија, слабост во мускулите, болки во коските. Се покажало дека витаминот Д, Б6 и железо најчесто им недостасува на […]

Живот

Видео: Никогаш не мешајте Кока Кола и млеко! Погледнете што се случува!

Фотографиите и видеото во прилог се повторно доказ за штетноста на Кока Колата.Погледнете го овој експеримент и видете што му прави овој пијалок на млекото. Киселините од Кока Колата ги […]

Живот

Што треба да јадете, а што да избегнувате за време на менструалниот циклус?

Внесувајте многу зеленчук, а избегнувајте шеќери, кафе…Дознајте подолу во текстот што е пожелно да јадете за време на менструалниот циклус, а што не… Гинекологот Ребека Бут, авторка на книгата “Недела […]

Живот

Зошто не треба да јадете паштета?! Свински и говедски опашки,тетиви, уши кожа и многу канцерогени адитиви се дел од нивниот состав!

Балканските паштети и месните нарезоци имале многу повеќе канцерогени адитиви, масти и вода од дозволените вредности, а утврдено е дека во месните преработки се ставани свињски и говедски рилки, опаши, […]

Живот

Мијте ги рацете по употреба на туѓа тастатура – Коњуктивит се пренесува преку тастатурата

Научниците кои ја истражуваа епидемијата на конјунктивитис меѓу студентите во Дермаут колеџот во Њу Хемпшир тврдат дека бактериите можеле да се прошират преку тастатурите на училишните компјутери.Доктор Синтија Витни од […]

Живот

Претерано консумирање црвено месо го зголемува ризикот од Алцхајмерова болест

Преголемото консумирање на црвено месо може да биде повод за Алцхајмерова болест, открива ново истражување.Научниците открија дека трупањето на железо кое е застапено во црвеното месо може да предизвика оштетување […]

Живот

Четири лекции за вашата ќерка од тинејџерка која е фотографирана во текот на орален секс!

Можеби до сега прочитавте за тинејџерката која на концеротот  на Еминем во Ирска е фотографирана во текот на орален секс? Фотографиите завршија на интернет, а девојката во болница, на лекови […]

Живот

Еве која храна го зголемува либидото

Многу типови на храна се одличен афродизијак кој дополнително ќе го разгори вашиот сексуален живот. Дознајте некои од нив подолу во текстот.Лубеница Лубеницата содржи супстанца наречена цитрулин, која помага во […]

Живот

Диета со јаболка- не гладувате, а слабеете

Денес можете да прочитате за диета базирана на јаболка, која е исклучително здрава и обезбедува корисни нутритивни состојки, а не морате да гладувате.Диетата заснована на три јаболка дневно ја смислила […]