НЕВЕРОЈАТЕН ВКУС: Пилешко во сладок соја- сос

Погледнете го видеото и сами  направете го ова феноменално јадење. Не морате да бидете мајстор во кујна.Со помош на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Се што треба да сторите е да ги  повторите чекорите кои се прикажани.
Состојки:
125 мл соја-сос
150гр мед
60мл вински оцет (или балзамиран)
Половина главица кромид
2 чешниња лук
Бибер
Малку ѓумбир во прав
4 парчиња  пилешко филе
60мл вода
3 лажици брашно
 

Slow Cooker Honey Teriyaki Chicken
Posted by Proper Tasty on Saturday, March 12, 2016

Со помош на ова видео и вие можете да бидете профи кувар. Се што треба да сторите е да ги  повторите чекорите кои се прикажани.
Состој

Пронајдете не на следниве мрежи: