Oва е убавата жена на Марадона, а кога ќе дознаете колку деца има ќе се онесвестите

Диего Марадона овие денови е вистинска интернет сензација и целиот свет зборува за него откако недолично се однесуваше на трибините за време на мечот помеѓу Аргентина и Нигерија.
Целото ова време додека светот се мајтапи со скандалозното однесување на фудбалерот, неговото семејство како да пропадна во земја.


Марадона има пет деца меѓу кои синот Диего Синагра кој игра клубски фудбал во Италија, Аргентинецот ја признал како своја ќерка и Синагра која е родена како резултат на афера со локална жена во Неапол во 1986 година, што значи дека има вкупно шест деца.


Фудбалерот има и две ќерки од претходниот брак со поранешната сопруга Клаудија Виљане, Далма и Џанина како и помлад син Диего Фернандо и уште една ќерка по име Јана.
Љубовниот живот на Марадона аргентинските медиуми често го споредуваат со сапуница во која тој често е забележуван со различни жени.


Сепак откако во 2004 се разведел од Клаудија, во 2012 година ја запознал, а во 2014 година ја крунисал љубовта со Олива.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.