Вести

Вести

Исчезнатата Мексиканка крај Сплит брутално убиена

Телото на несреќната Мексиканка било пронајдено закопано половина метар под земја, а таа била врзана со самолеплива лента и најверојатно силувана. Полицијата истрагата ја насочила на неколку бездомници и наркомани […]

Вести

Иран тврди дека на самитот на неврзаните не е поканет Хамас

„Исламската Република досега не упати никаква официјална покана за претседателот на владата на Хамас во Газа, Исмаил Ханејех“, изјави Реза Форками, демантирајќи ги претходните најави на портпаролот на челникот на […]

Вести

Њујоршката полиција ги ранила минувачите пред Емпајер Стејт Билдинг

Ова во недела наутро го потврди полицијата, која соопшти дека двајцата полицајци, кои го застрелале Џонсон, морале брзо да реагираат за да спречат евентуални нови жртви. Тоа што раниле деветмина […]

Вести

Четворица загинати во пад на авион во Франција

Четворица швајцарски државјани  загинаа во пад на помал авион во источна Франција, објави во саботата државниот обвинител за округот Белфор, Александер Шеврие, додавајќи дека продолжува потрагата по телата на загинатите. […]

Вести

Видео од убиството пред Стејт Билдинг

Вчера утрото, надзор камерата на Стејт Билдинг го долови моментот на престрелката во кој пристапуваат повеќе полицајци до наводното убиство на Џефри Џонсон. Според сведоците, Џонсон му пријде на Стивен […]

Вести

Берлускони негира дека германско-босанската старлета затруднела од него

Поранешниот италијански премиер Силвио Берлускони кој во септември ќе наполни 76 години, ги отфрли обвинувањата на старлетата Сабина Беган дека забременила со него. Германската старлета со босанско потекло 38-годишната Сабина […]