Светот полуде по овој рецепт! Тесто за домашна пица од само две состојки!

Имате малку време, а сакате пица? Ова е рецепт за совршено тесто, а потребни ви се само две состојки.Се што ви е потребно за тесто е една шолја брашно за кисело тесто и едја шолја грчки јогурт. Помешајте ги состојките во чинија, а потоа оставете околу пет минути. Ако е потребно, додадете уште брашно.
Потоа тестото развлечете го и ставете ги на врвот состојките кои ги сакате. Печете ја пицата на 250 степени, околу 12 минути.
Добар апетит!
Повеќе рецепти, кулинарски трикови, совети за здрава храна и здрав начин на живот, диети и животни искуства, можете да најдете на НАЈАДИСЕ.МК како и на фан страната на Фејсбук, а може да станете и член од групата на Најадисе на Фејсбук каде може да споделите ваш омилен рецепт.Се што ви е потребно за тесто е една шолја брашно за кисело тесто и едја шолја грчки јогурт. Помешајте ги состојките во чинија, а потоа оставете ок

Пронајдете не на следниве мрежи: