Ознака: Агим Нухиу

Вести

Пукотници на пречекот на Села: Ќе замижат ли СДСМ и Нухиу пред ова?

По напуштањето на болницата во Тетово, каде помина 9 дена, лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села е пречекан со незаконско пукање од огнено оружје и славје, пишува порталот Денешен.мк.Прашањето […]

Вести

Полицијата на СДС и Нухиу го притворила Ангеле Зафировски, болен од рак и во тешка здравствена состојба

Пратениците на СДСМ и нивните коалициони партнери од албанскиот блок надвор од деловникот и на нелигитимен начин го изгласаа за претседател на Собранието, пратеникот на ДУИ, Талат Џафери. Овој потег […]

Вести

Чавков: Има сомненија дека министерот Нухиу имал информации и проценки дека постојат ризици, но криел од полицијата

Јас морам да констатирам дека имам сомневања дека Агим Нухиу имал информација дека се подготвува такво сценарио во Собранието на Република Македонија и тоа веднаш после завршувањето на седницата, истакна […]