Ознака: АД ЕЛЕМ

Вести

АД ЕЛЕМ: Ископот во РЕК Битола се одвива непрекинато

Ископот во РЕК Битола се одвива непрекинато, а СДСМ не ја познава материјата, се вели во реакцијата на АД ЕЛЕМ на денешната изјава на пратеникот Васко Ковачевски од СДСМ.АД ЕЛЕМ информира дека се работи за […]

Вести

Мицковски: Комуникацијата меѓу АД ЕЛЕМ и владата мора да се одвива исклучиво преку процедури и закони

Директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски во денешното гостување во Вестите на Телевизија Сител вели дека вчерашната изјава била невообичаен начин на комуникација, бидејќи досега комуникацијата меѓу владата и компанијата […]

Вести

АД ЕЛЕМ со низа проекти – Големи инвестиции и вработувања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски извршија увид во градежните активности на новата административна зграда на компанијата. Посетата Груевски ја искористи да […]

Вести

АД ЕЛЕМ: СДСМ продолжува да најавува и да копира проекти од областа на енергетиката на кои АД ЕЛЕМ посветено работи

Реакција на АД ЕЛЕМ во врска со Соопштението на СДСМ околу проектите за ТЕЦ ОсломејАД ЕЛЕМ веќе ги спроведува проектите што СДСМ ги најавува за ТЕЦ Осломеј. СДСМ продолжува да […]

Вести

АД ЕЛЕМ: СДСМ ги ветуваат и копираат проектите на кои посветено работиме во изминатите години

СДСМ изгледа ја промени стратегијата во однос на енергетските прашања. Ако во минатото се обидуваа да манипулираат со тези во однос на енергетските политики за дневно политички потреби, сега започнаа […]

Вести

ЕЛЕМ се вклучи во расчистувањето на теренот во поплавените подрачја

АД Електрани на Македонија (АД ЕЛЕМ) се вклучи во акцијата за расчистување на последиците во скопскиот регион предизвикани од силното невреме што изминатиот викенд го зафати Скопје и регионот.Како што […]