Ознака: АЛЕПО

Вести

Геноцид во живо: „Ова е последно јавување од Алепо. Збогум свету и срам да ти е!“

„До сите оние коишто можат да ме слушнат, во Алепо моментално се соочуваме со геноцид. Ова би можело да биде мое последно видео“ – истакнала во видео запис активистката Лина […]

Вести

Алепо загатка: Како да се извлечат офицерите на НАТО од заробениот град

Хистеријата на Западот околу Алепо има едноставно објаснувањеСе работи секако за тоа што во Алепо има многу специјалци и воени советници-за што во последно време многу се зборува. Секако не […]

Вести

Нови бомбардирања на Алепо

Деловите од сирискиот град Алепо, кои се под контрола на бунтовниците, денеска одново беа цел на воздушни напади.Поради бомбардирањето, кое почна минатиот четврток, жителите ма овие делови на градот, се […]

Видео

Петгодишно дете со крваво лице извлечено од урнатини во Алепо стана симбол на војната!

Активисти на сириската опозиција вчера објавија трогателна видео снимка од мало дете кое е спасено од под урнатините на Алепо по нов разурнувачки воздушен напад.Снимките на истоштено дете, за кое […]