Ознака: амди бајрам

Црна хроника

Почина Амди Барјам, бил позитивен на КОРОНА вирус

Почина Амди Барјам, бил позитивен на КОРОНА вирус Сојуз на Ромите од Македонија јави дека поради проблеми со срцето на 64-годишна возраст почина поранешниот пратеник Амди Бајрам. Бајрам беше познат […]

Вести

Амди Бајрам бил позитивен на Ковид-19

Денеска, на 64-годишна возраст, во болницата „Филип Втори“ почина поранешниот пратеник и актуелен лидер на Сојузот на Ромите во Македонија, Амди Бајрам. Бајрам имал срцеви проблеми, а како што јавија […]

Македонија

Амди Бајрам живее повлечено: Во овие моменти не треба многу да пливаш, оти може да се удавиш!

Претседателот на Сојузот на Ромите и пратеник Амди Бајрам, со месеци како да се повлече од јавноста.  Политичарот кој редовно истапуваше со интересни изјави сега ретко се слуша. Тој за […]

Политички партии

Амди Бајрам се откажа од кандидатура за претседател

Откако на Централниот одбор ја доби поддршката од партијата пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам влезе во трката за претседател на државава. Но, многу брзо се пишмани, па синоќа […]

Македонија

Амди Бајрам обвини дека го дискриминираат затоа што е Ром и праша дали треба да даде оставка од пратеник

Пратеникот Амди Бајрам, се налути на колегите во Собранието бидејќи, како што тврди, не можел да постави прашање на две седници предвидени за пратенички прашања. Тој обвини дека го дискриминираат […]

Политички партии

Амди Бајрам со лајкови на Фејсбук ќе бара поддршка за претседател

Пратеникот и претседател на Сојуз на Ромите, Амди Бајрам, веќе објави дека ќе се кандидира за претседател и рече дека ќе бара поддршка со лајкови на Фејсбук. – Прво ќе отвориме […]

Бавча Видео

Знаеш дека е дојден крајот, соберете парталите и угаснете го светлото(видео)

Сме се изнагледале и изнаслушале разно разни политичари и аналитичари… Но, во овие денови по Новата година кога треба да има радост и среќа, а ни се нуди… Не е […]