Ознака: американска амбасада

Вести

Пукање пред американската амбасада во Анкара

Американскиот Стејт департмент ги предупреди американските државјани да ја избегнуваат областа во околината на американската амбасада во Турција поради информации дека таму се пука.-Имаме информации дека се пука во близина […]

Вести

Амбасадата на САД со соопштение до своите граѓани: Можни се немири на 11 декември

Американската амбасада преку соопштение на своите граѓани во Македонија дека на денот на предвремените парламентарни избори, можни се немири, протести и собири.Од амбасадата велат дека ова се стандардни пораки што […]