Ознака: Антонио Милошоски

Вести

Ленка Давиткова е судиката што ќе му суди на Милошоски, неговиот татко и Томе Аџиев

Ленка Давиткова е судиката што ќе му суди на Милошоски, неговиот татко и Томе Аџиев Кривичен суд информиораше  дека обвинението против Милошоски, неговиот татко Милош Милошоски, поранешниот претседател на Комисијата […]

Вести

Милошоски примен на Инфективна со покачена температура

Членот на ВМРО-ДПМНЕ и долгогодишен пратеник во македонското Собрание, Антонио Милошоски попладнево е примен на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со покачена температура. За состојбата се огласи и […]

Избор на уредникот

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април

Нинџа пропеа од А до Ш: Од штабот се водеше целиот тек на настаните на 27 април Александар Василевски-Нинџа во своето сведочење денес пред обвинетите Трајко Вељаноски, поранешен претседател на […]

Македонија

Милошоски: Добро е што Заев призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева

Заев денес се обиде невешто да демантира, но добро е што призна дека бил во комуникација со адвокатот на рекетарката Катица Јанева, му одговори денес на Фејсбук Антонио Милошоски, пратеникот […]

Македонија

Милошоски: На лидерската средба Заев најави дека Јанева излегува од Шутка за десетина дена

Заев најави дека за десетина дена Јанева од Шутка ќе се префрли во куќен притвор. Како може премиерот да ги знае одлуките на Судот пред да бидат донесени? – праша […]

Македонија

Милошоски со нетрпение ја очекува казната од Заев за пречкртувањето на Северна

Неговиот потег е, вели, во согласност со народната волја изразена на Референдумот во 2018 година и индивидуалната слобода на изразување како човеково право. Со нетрпение ја очекува казната што ќе […]

Македонија

Сатиричен Фејсбук статус на Милошоски

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен министер за надворешни работи, Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил се огласи со сатиричен статус. Обраќањето го пренесуваме во продолжение: Јас, Антонио Милошоски, поднесувам неотпивиклива […]