Ознака: Белата куќа

Вести

Првата дама на САД направи голема промена во Белата куќа за денот на вљубените, ова ниту Меланија не го има сторено за Трамп

Првата дама на САД Џил Бајден утрово поставила специјално уметничко дело по повод денот на вљубените. Како што јавува АП претседателот на САД утрово заедно со сопругата излегол во дворот […]

Свет

Белата куќа беше под опсада поради пукањето: Прес-конференцијата на Доналд Трамп за кратко беше прекината

Конференцијата на претседателот на САД, Доналд Трамп, беше прекината неколку минути од членовите на тајната служба, која го извади првиот човек на Америка од просторијата за брифинг, по информациите дека […]

Сцена

Меланија ја чува традицијата: Погледнете како првата дама на САД се подготвува за празниците во Белата куќа

Првата дама на САД, Меланија Трамп денеска ја продолжи долгогодишната традиција и ја прими официјалната божиќна елка во Белата куќа.Таа и синот Барон ја примија шест метри долгата елка од […]

Сцена

Ова е единствената жена од Белата куќа која успеала да ја засени Меланија Трамп

Хоуп Хикс од неодамна станала директорка за комуникации во кабинетот на Доналд Трамп. Таа е образована, харизматична и убава, а нејзиниот шарм никој не го остава рамнодушен.Иако нема богата политичка […]

Вести

Трамп: Во оваа просторија се најдобрите воени лица на светот

Ова е затишје пред бура, изјави американскиот претседател Доналд Трамп за време на фотографирањето со воениот врв и нивните сопруги во Белата куќа.– Момци, знаете ли ова што значи? праша […]

Сцена

После пет месеци Меланија го стори ова!

Американското претседателско семејство конечно се собра под еден покрив во Белата куќа.Пет месеци по Доналд Трамп, вчера и неговата сопруга Меланија и нивниот најмал син Барон се сместија во својот […]

Вести

Белата куќа возврати на критиките поради климатските промени

Белата куќа возврати на критиките упатени по повод одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп, САД да се повлечат од Договорот за климата од Париз.Советникот на Трамп за климатски промени Скот […]

Вести

Белата куќа со објаснување зошто Трамп го турнал црногорскиот премиер

Инцидентот кој на самитот на НАТО во Брисел се случи помеѓу американскиот претседател Доналд Трамп и црногорскиот премиер Душко Марковиќ го искоментира и портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер. – Не […]