Ознака: бензин

Вести

Ново поевтинување на горивата!

Бензините и дизелот поевтинија за половина денар по литар. Според вчерашната одлука на Регулаторната комисија за енергетика, од полноќ, малопродажните цени на „еуросуперот БС-95“ изнесува 63 денари за литар, на […]

Вести

Бензините со нова цена

Бензините и дизелот поевтинуваат за половина денар по литар, објави денеска Регулаторната комисија за енергетика.Од полноќ малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на […]