Ознака: Вади ал Салам

Црна хроника

„ЧЕСТИТКИ“ ОД ИСЛАМСКА ДРЖАВА: Снемува место на едно од најголемите гробишта во светот!

На ирачките гробишта со 5 милиони мртви, полека снемува простор поради долготрајната војна со ИСИС, пишува Мирор.Цели 10 квадратни километри, големите гробишта Вади ал Салам во светиот град Наџафу, ги […]