Ознака: викендов

Вести Македонија

Викендов овие улици ќе бидат затворени за сообраќај

Продукцијата „Скопје Филм Студио“ ја известува јавноста дека во периодов се работи на снимање на нов долгометражен игран филм со работен наслов “Хомо”. Филмот ќе се снима на повеќе локации […]

Црна хроника

Нашиот брат, пејачот на “Продиџи“ викендов си го одзеде животот!

Еден од основачите на групата “Продиџи“, Лиам Хаулет преку официјалниот Инстаграм-профил на “Продиџи“ ја потврди смртта на нивниот член Кит Флинт и кажа дека се работи за самоубиство. Утрово Кит Флинт […]