Ознака: Вилшер – трансфер

Меѓународен фудбал

Алвеш го повикува Вилшер во Барселона

Импресиониран од игрите на Џек Вилшер во дресот на Арсенал, дефанзивецот на Барселона, Дани Алвеш, изјави дека доколку Вилшер би го засилил тимот на Барселона, би бил идеална замена за […]