Ознака: внук

Балкан

Внукот на Тито се крие од јавноста: Една роденденска честитка го издаде, еве како изгледа Андреј

Саша Броз на Инстаграм посвети објава на својот помлад брат Андреј кој јавноста нема можност често да го види. -Среќен роденден, Андреј и запамети дека ја имаш најдобрата сестра на […]

Сцена

Брена конечно го откри нивниот однос: На синот на Филип не сум му баба- пејачката откри како сака да ја вика малиот Александар

Фолк пејачката Лепа Брена не ја крие среќата откако нивното семејство доби уште еден нов член, но сега откри и како сака да ја вика внукот Александар кога ќе порасне. […]

Сцена

Мајката на Филип Живојинивоќ се огласи откако тој стана татко, еве што му порача на семејството на Брена!

Александра Пријовиќ и Филип Живојиновиќ денеска по прв пат станаа родители, а пејачката на свет го донесе нивниот син Александар. Семејството Живојиновиќ се збогати за уште еден член, а во […]

Вести

Соседите за хоророт во Драчево: Што велат за момчето кое ја закла баба си?

Ден по грозоморното убиство, крим-техничари се уште собираат докази од семејната куќа на улицата „Антон Димитров“ во скопско Драчево, во која дваесетгодишно момче со нож ја усмрти баба си. Момчето […]

Сцена

Не дочека да го види внукот: Се породи снаата на Оливер Драгоевиќ

Помина повеќе од еден месец од смртта на познатиот хрватски пејач, композитор и аранжер, Оливер Драгојевиќ. Денеска тој повторно е споменуван во медиумите, но овојпат со жалење бидејќи смртта го […]

Сцена

Кристијан внукот на Тоше Проески тргна по стапките на својот вујко

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, тргна по стапките на својот никогаш незаборавен вујко, кој секогаш му беше голем предизвик. A post shared by Kristijan Risteski (@kristijanristeski) on May 17, […]

Сцена

Трамп го доби својот деветти внук

Семејството на американскиот претседател Доналд Трамп се зголеми, тој го доби деветтиот внук, пренесе Би-би-си.Синот на претседателот, Ерик, и неговата 34-годишна сопруга Лара, кои се венчаа во 2014 година, го […]