Ознака: внук

Црна хроника

Внук се обиде да си ја убие бабата

Хорор ја потресе Македонија, внук се обидел да си ја убие бабата. Од полицијата информираат дека во Македонска Каменица, на улицата Каменичка, 65-годишната Д.Б. била физички нападната од страна на нејзиниот внук, […]

Сцена

Нејзиниот внук исчезнал пред две години: Телото го пронашла на таванот од…

Дигуан Рогерс (21) исчезнал во 2014 година. Неговото семејство било уверено дека отишол без поздрав ни малку не им паднало на памет да го проверат таванот. Занобија Ричмонд (65) од Пенсилванија […]

Вицотека

Внукот му се доверил на својот дедо дека му се оди на одмор, некаде нагоре, Хрватска, Италија…

Внукот му се доверил на својот дедо дека му се оди на одмор, некаде нагоре, Хрватска, Италија…. Дедото ја слушнал желбата и му рекол:– Јас никогаш подобро не сум си […]

Сцена

ФОТО: ТОЧНО ШЕСТ МЕСЕЦИ по смртта на Дејвид Боуви: Се роди неговиот внук!

Дејвид Боуви почина во јануари оваа година, а точно шест месеци по неговата смрт, на светот дојде неговиот внук.Имено, синот на легендарниот уметник, режисерот Данкан Џоунс, се пофалил на друштвените […]