Ознака: Даут Динарица

Вести

Данев: Сега секому му е јасно дека СДСМ го бараше МВР заради реализација на политичко-криминалните местенки

Целата македонска јавност вчера виде до каде се подготвени да одат политичко – криминалните структури на СДСМ. Целата македонска јавност се увери дека СДСМ политиката ја гледа само како поле […]

Вести

Даут Динарица, еден од напаѓачите во Пасатот, е прв братучед со убиецот на полицајците во Арачиново

Еден од лицата со дебело криминално досие, кој во петокот навечер го бркал Диме Спасов по скопските улици, е близок роднина со арачиновец осуден за убиство на полицајци, пишува Нетпрес.Имено, […]

Вести

Динарица во одбрана на Спасовски: Опозициските медиуми се повикуваат на исказ на осуден криминалец

Даут Динарица лице осудено за насилство, предизвикување на тепачка користејќи оружје. До 26.08.2016 година издржувал казна според 236 член 3 за кражба на предмети односно тешка кражба од големи размери […]