Ознака: дезодоранс

Живот

Многу грешите со ставањето на дезодоранс, ова мора да го знаете

Нанесувате дезодоранс наутро или после туширање или тогаш кога ќе почувствувате дека сте почнале да се потите? Но, треба да знаете дека тоа не се прави така. Имено, дезодоранс треба […]

Живот

Лекарите советуваат како правилно да нанесувате дезодоранс!

Никој од нас од дома  не излегуваа претходно без да нанесе дезедоранс, но верувате или не, лекарите предупредуваат дека повеќето од нас тоа го прават на погрешен начин.  Доктор Дон […]

Занимливости

„Неверојатно, но го научив од интернет. Сега редовно во областа под градите нанесувам стик“

Повеќето од нас го користат дезодорансот или стикот за намалување на потењето и спречување на мирисот. Но, овие производи можат да се користат и за други намени, притоа – успешно!Ви […]

Живот

Зошто би требало веднаш да ставите вода за плакнење уста под пазувите

Звучи тотално  лудо , но  резултатот  е толку  добар  што  жените ширум светот секојдневно го практикуваат овој трик.Дали некогаш ви  се случило  да снемате дезодоранс токму кога надвор е 35 […]