Ознака: ДКСК

Издвојуваме

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан

Импресивен имотен лист на Јанушев, десната рака на Мицковски: 4 стана во Скопје, куќа во Охрид, Лексус и џип Нисан Она што е уште поимпресивно е дека сето тоа според […]

Македонија

Душан Илиевски бара ДКСК да отвори постапка за имотот на Кирацовски

Душан Илиевски или на македонската јавност попознат како Душко Млекарот на својот Фејсбук профил објави статус каде бара Државната комисија за спречување на корупција да истражи како поранешниот генерален секретар […]

Македонија

ДКСК ќе отвори два случаи против премиерот Заев

Според најавата која синоќа ја даде на “Топ тема“ претседателката на Антикорупциска комисија, Билјана Ивановска, на денешната седница Комисијата за спречување на корупција ќе отвори два случаи против премиерот Зоран Заев. […]

Вести

ДКСК: Основани се претставките против Спасовски и СДСМ

Антикорупциската комисија оцени дека се основани претставките поднесени од МВР против министерот за внатрешни работи за кршење на одредбите од членот 8а од Изборниот законик и од Коалицијата „За подобра […]