Ознака: евробаскет

Кошарка

Пековиќ посакува да игра на Евробаскетот

Никола Пековиќ, кошаркарот на Минесота Тимбервулфс, изјавил дека посакува да игра за репрезентацијата на Црна Гора на Евробаскетот во Словенија.Пековиќ, кој и покрај лошите резултати на тимот има одлична сезона […]