Ознака: ел-шаври

Меѓународен фудбал

Ел Шарави ќе го продолжи договорот со Милан

Фудбалерот на Милан, Стефан Ел Шарави, ќе го продолжи договорот со ’росо нерите’ до 2018 година, пренесуваат италијанските медиуми.Важечкиот договор на Ел Шарави истекува во јуни 2017 година, но се […]