Ознака: Енди Мареј

Останати спортови

Во третото коло на Австралија опен: Федерер против Ноле или Мареј!

Преостануваат уште четири дена до почетокот на првиот гранслем-турнир сезонава, Австралија опен, а веќе се познати носителите.Како прв носител првпат во својата кариера ќе биде Енди Мареј, втор е Новак […]

Останати спортови

Енди Мареј ќе се обиде да биде „ПОКУЛТУРЕН“ на натпреварите

Најдобриот британски тенисер Енди Мареј тврди дека ќе се труди да ги исфрли сите прости и непристојни зборови и коментари од својот речник додека е на теренот. „Вистина е дека […]