Ознака: Ердоган

Вести

Груевски и Вељаноски изразија сочувство, благодарност од Турција за поддршката

Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, испрати телеграмa со сочувство до Реџеп Тајип Ердоган, Претседател на Република Турција.Лидерот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, испрати телеграмa со сочувство до Реџеп Тајип […]

Балкан

За турскиот премиер Ердоган курдскиот прекин на огнот е „позитивна работа“

Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган го поздрави како „позитивен настан“ прекинот на огнот кој во четвртокот го објави Абдуах Оџалан, затворениот историски лидер на забранетата Работничка партија на Курдистан (PKK), […]