Ознака: еуромилионс

Вести

Албанец освои 170 милиони евра на лотаријата Еуромилионс

Граѓанин на Белгија со албанско потекло освои 168 милиони евра на лотаријата Еуромилионс.Според пишувањето на медиумите, 45-годишниот човек погодил 5 броеви и две ѕвездички, што било доволна да ја освои […]