Ознака: Зинедин Зидан

Меѓународен фудбал

Колку заработува Зинедин Зидан со само една објава на Instagram?

Зинедин Зидан е постојано на мета на критичарите кои речиси секојдневно пишуваат дека ќе биде сменет, иако договорот со Реал Мадрид му е до 2022 година. Шпанските медиуми минатата недела […]

Меѓународен фудбал

Трагедија: Зидан со емотивна порака се збогуваше од починатиот брат

Во петокот Зинедин Зидан го напушти тренинг кампот на Реал Мадрид, а подоцна беше откриено дека не се вратил во Шпанија туку се упатил во Франција. Причината за итното напуштање […]

Меѓународен фудбал

Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017 година, откако вечерва ја доби наградата „ФИФА Бест“, која ја доделува Светската фудбалска федерација (ФИФА) заедно со […]