Ознака: измамник

Живот Занимливости

Ме лечеше со „интимни односи“ додека маж ми чекаше надвор: Исповед на жена на која овој гатач и го уништил животот

Гатачите во Србија се служат со секакви методи да им „помогнат“ на напатените луѓе кои им се обраќаат, а пред се да ги наполнат своите паричници. Некои од нив имаат […]

Вести

Кривична за битолчанец кој измамил сограѓанин за четири милиони денари

СВР Битола поднесе кривична пријава против Т.Б.(53) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. Според полицијата, на 31 јули годинава на улицата „Цветан Димов“ во […]

Занимливости

Овој човек сакал да лажира повреда за да земе пари од осигурувањето: Не само што глупаво паднал, туку и заборавил на камерите

57-годишниот Александер Голдински од Њу Џерси одлучил да исценира пад во кантината за да добие пари од осигурувањето. Тој истурил коцки мраз на подот, проверил дали има некој во близина […]

Занимливости

20 години глумел дека е професионален фудбалер, а немал поим од игра

Карлос Кајсер е најголемиот измамник во историјата на фудбалот. Полни 20 години успеал да игра за некои големи бразилски тимови, а немал никаков талент за фудбал. Кајсер, кој подоцна беше […]

Вести

Груевски: Тој не е ниту црпнат од Господ ниту е некаков спасител. Зоран Заев е еден обичен измамник!

Зоран Заев кажуваше дека смети оти Господ го црпнал од нива за да ја спаси Македонија, тој не е ниту црпнат од Господ ниту е некаков спасител. Зоран Заев е […]

Занимливости

Измамник: Американец станал милионер претставувајќи се како син на афрички лидер

Блесед Марвелос Херв го убедил калифорнискиот агент за недвижности и неговата девојка да му позајмат пари така што ги измамил дека е син на претседателот на Конго. Тој е уапсен […]