Ознака: инфекции

Живот

Инфекција на уринарниот тракт: Најдобрите домашни совети и кои се најчестите симптоми

Инфекција на уринарниот тракт е инфекција во кој било дел од уринарниот систем – бубрезите, уретерите, мочниот меур и уретрата. Повеќето инфекции го вклучуваат долниот уринарен тракт – мочниот меур […]

Живот

Природен антибиотик кој ги убива сите инфекции! Сите состојки ги имате во кујната, а после ова заборавете на болест!

Смесата е многу ефикасна и има ефекти на природен антибиотик, а состојките се лесно достапни. Состојки: – 700 мл. домашен јаболков оцет; – 1/4 ѓумбир; – 1/4 лук; – 2 […]

Живот

Веднаш соблечете ги мокрите костими за капење затоа што може да добиете некоја од овие непријатни инфекции

Сезоната за капење на море и во базените започна, а влажните подрачја се главен извор за бактерии, како во околината така и на вашето тело. Мокрите костими за капење се […]

Живот

Инфекции кои можат да се добијат од нечисти базени

Базените за разлика од стоечката вода, благодарение на денешната технологија можат да работат со целосна сигурност за посетителите. Чистотата на водата во базените се должи на хемиската и микробиолошка контрола. […]

Живот

ВНИМАВАЈТЕ – Валканите пешкири предизвикуваат воспаление на очите и инфекција на кожата

За превентива користите посебен пешкир за тело и лице,користете ги најмногу три пати а помеѓу користењето исушете ги добро. Пешкирите поради својата влажност и начинот на перење можат да бидат […]

Живот

НЕ НИ ПРЕТПОСТАВУВАШЕ ШТО МОЖЕ ДА И СЕ СЛУЧИ! Ги избричи влакната „таму доле„ а потоа….

Бројни стручни лица предупредуваат дека оваа пракса може да предизвика инфекција и иритација,со оглед на тоа дека улогата на срамните влакна е да спречат патогеност во интимните делови на телото […]

Живот

Доживејте ја стотата: Само 1 лажичка од ОВОЈ природен лек, прави чуда!

Лукот е познат по своите лековити својства. Се покажа како исклучително корисен за срце бидејќи го намалува високиот крвен притисок и холестеролот и спречува разни болести…Тука се и вообичаените здравствени […]