Ознака: исказ

Вести

Русковска го демантираше Боки 13ка

Ниту кажал нешто, ниту нешто понудил Боки Тредичи на Вилма во својот исказ. Обвинителката, Вилма Русковска која ги води двата случаи „Рекет“ и „Меѓународен сојуз“, во кои првообвинет е Бојан Јовановски […]

Вести

Протече документ од истрагата за „Рекет“- „Инфомакс“ објави што кажал Орце Камчев пред Русковска кога поднел кривична …

Скениран Записник за примање кривична пријава од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција со датум 2 мај 2019 г беше објавен на порталот „Инфомакс“. „Јас од месец […]

Македонија

Се надевам дека со моите аргументи и мојата изјава ќе ја забрзам истрагата, рече Јанева откако стигна во Обвинителство

Специјалната обвинителка Катица Јанева утрово пристигна во Обвинителството за организиран криминал каде што треба да даде исказ за случајот “Рекет“ во кој осомничени се Бојан Јовановски и Зоран Милески за […]

Македонија

Новинар од “1ТВ“ се пријавил да даде исказ за “Рекет“

Новинар од “1ТВ“ телевизијата се пријавил да даде исказ во Обвинителството во врска со случајот “Рекет“, објави ТВ “Телма“. Новинарите на “1ТВ“ се на принуден одмор до 15 август, а […]